ČAKRY

Následují základní informace ohledně vysvětlení fungování našich energetických středisek = čaker. Detailní informace jsou předávány během seminářů.

ČAKRY = ENERGETICKÁ STŘEDISKA

Slovo čakra pochází ze sanskritu, znamená KOLO, a to proto, že tato energetická střediska jsou stále v pohybu = točí se.

Na našem těle existuje:

  • 18 hlavních permanentních čaker, permanentních znamená, že jsou stále aktivní, zde uvedeme vysvětlení pro 7 základních permanentních čaker, viz obrázek. Čakra 7 je trojitá = 3 čakry. Na čelistních kloubech se nachází 2 čakry, každá na jedné straně. V ústech na horním patře je 1 čakra. Na jazyku je 1 čakra. Na čípku v ústech je 1 čakra. Na pupíku je 1 čakra. Uprostřed mezi stehny je 1 čakra. Mezi koleny je 1 čakra. Mezi lýtky uprostřed je 1 čakra.
  • 18 dočasných čaker, které jsou aktivní pouze, když je daná část těla, kde se nachází v pohybu. 14 čaker se nachází na každé straně kloubů čelistí, ramen, loktů, zápěstí, kyčlí, kolen, kotníků a další 4 čakry jsou na játrech, slezině, konečníku, klitorisu/penisu.
UMÍSTĚNÍ ČAKER
UMÍSTĚNÍ ČAKER
ČAKRA:

  • Jsou energetické sféry s průměrným průměrem přibližně 7- 8 cm u energeticky zdravého dospělého člověka.
  • Umístění energetické sféry se nachází na jejich průsečíku s fyzickým tělem, viz obrázek vlevo.
  • Každá čakra mají svou vlastní fyziologickou funkčnost, které je jejich vlastní a případné anomálie na jejich úrovni může tvoří přímo fyziologické až mentální poruchy viz obrázek vpravo- nevhodně funkční čakry.
  • Každá čakra je propojena s konkrétními kvalitami=ctnostmi, nectnostmi, barvou, tónem, dnem v týdnu a endokrinní žlázou.
  • Když zavřeme oči, tak můžeme vidět živé barvy, tyto barvy jsou barvy čaker.
  • Čakry jsou součástí našeho nad smyslového vnímání.

SOUHRN

Čakra jsou koule, o průměru kolem 7 - 8 cm u dospělého energeticky zdravého člověka, které obsahují trojúhelník orientovaný špičkou nahoru, který vyplňuje celý prostor koule. Tento trojúhelník se točí jako hledající hlavice, k tomu, aby zachytila / našla a reorganizovala informace v našich energetických vrstvách. Je podstatné pochopit, že naše paměť se nenachází v našem mozku, ale potřebuje jim projít neboli do něho přes naše čakry vstoupit, aby se mohli uskutečnit uvědomení a konkretizace. Každá čakra řídí konkrétní endokrinní žlázu, má svou barvu, tón, den v týdnu. Jejich vhodná funkce ukazuje na kvality = ctnosti a v opačném případě ukazuje na nectnosti.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11