PITÍ

PODSTATA: doplňování tekutin a čištění organismu             

NAŠE DOPORUČENÍ:

První a zřejmě jeden z nejdůležitějších základních bodů pro naše zdraví je: pít vhodné tekutiny ve vhodný čas, neboť naše tělo potřebuje tekutiny.

Aby byl náš organizmus zdravý, tak JE PODSTATNÉ SI UVĚDOMIT, jak funguje naše bytost, a tím eliminovat vše nevhodné. Potřebujeme pít vodu K ODPLAVENÍ VŠEHO, CO TĚLO NEPOTŘEBUJE = ČISTIT SE. Analogicky se dá přirovnat k PRANÍ prádla. ZKUSTE SI JEDNODUŠE PŘEDSTAVIT, V JAKÉ TEKUTINĚ PERETE PRÁDLO, ABY BYLO ČISTÉ. Perete prádlo ve vodě, v kávě, ve slazených nápojích či v čaji...? Samozřejmě ve vodě. Důvodem je, že voda odplavuje špínu a nezanáší. VODA JE ZÁKLAD VŠEHO, I NAŠEHO ŽIVOTA. Pochopitelně pijme přírodní vodu obsahující minerály, to znamená čistou vodu bez chloru, bez bublinek (CO2 oxid uhličitý), bez barviv, bez cukru (případně slazenou medem) a umělých sladidel, bez pesticidů, bez zbytků léků, ..., bez ledu (vodu o pokojové teplotě). Každá minerální voda je odlišná, vyberte si tu, která je právě vhodná pro Vás, a k tomu můžete použít svalový test.

KDY JE VHODNÉ PÍT? 

Před jídlem a/nebo po jídle?


NIKDY NEPIJEME VODU (ani jiné sladké vody nebo nápoje) PŘI JÍDLE, ANI PO JÍDLE, DOKUD NÁŠ ŽALUDEK TRÁVÍ. Můžeme při jídle a po jídle pít pouze víno nebo jiné nápoje obsahující stopové prvky. 

A PROČ? Pijeme-li vodu během jídla nebo po jídle, ŘEDÍME TÍM ŽALUDEČNÍ ŠŤÁVY A KYSELINY, KTERÉ PAK NEMOHOU VYKONÁVAT PLNĚ SVOJI FUNKCI. BRÁNÍME TAK NAŠEMU METABOLISMU BIOLOGICKY PŘIPRAVIT POTRAVINY PRO VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN, A TÍM SNIŽUJEME JEJICH HODNOTU A NIČÍME SI NAŠE ZDRAVÍ.

Za jak dlouho můžeme po jídle pít?

  • po ovoci : přibližně 20 až 40 minut
  • po lehkém jídle: přibližně 1,5 až 2 hodiny
  • po tučném jídle: přibližně kolem 3,5 až 4 hodin.

Jaká je role pití vody?

A. VODA JE ZÁKLADEM NAŠEHO FYZIOLOGICKÉHO ŽIVOTA. Bez vody se v těle nic nehne, bez vody nemůžeme žít jako člověk na hmotné úrovni.

B. ČISTIT ORGANISMUS: pití umožňuje vyloučit vše, co náš organismus nepotřebuje. Analogicky se dá přirovnat k PRANÍ našeho těla. ZKUSTE SI JEDNODUŠE PŘEDSTAVIT, V ČEM PERETE PRÁDLO, ABY BYLO ČISTÉ. VODA JE ZÁKLAD VŠEHO, I NAŠEHO ŽIVOTA. 

C. DOPLŇOVAT TEKUTINY, aby náš organismus mohl žít, protože vše se v těle přepravuje pomocí tekutin. JELIKOŽ NÁŠ ORGANISMUS SE SKLÁDÁ PŘIBLIŽNĚ Z 80% VODY.

D. VODA SE DOSTANE VŠUDE, do celého našeho těla, do každé buňky.

E. VODA SE PODÍLÍ NA NAŠEM PŘIROZENÉM CHLAZENÍ. K procesu ochlazování je potřeba naše energie, která způsobí přeměnu vody v pot, který se z našeho těla postupně vypařuje. 

Co se týká pití jsou nejdůležitější vaše vlastní poznatky a z nich vyplývající uvědomění. Ověřte si, co je pro vás vhodné pít nebo jíst například pomocí svalového testu .

Když pijete:

  • ALKOHOL - do 0,8 ‰ v krvi uvolňuje a umožňuje pochopit (in vino veritas), 0,8 ‰ = přibližně 1 až 2 skleničky vína, 1 pivo, 1 až 2 panáky tvrdého alkoholu
  • VÍNO - obsahuje stopové prvky, ale pozor na umělé chemické prvky (sulfáty) a zralost vína, aby netvořila kyselost v těle. Červené víno obsahuje více stopových prvků.
  • PIVO - má velmi vysoký glykemický index, který vyvolává vysokou produkci inzulínu, a to je pro naše tělo nevhodné. A často je obtížné přestat po jednom pivu. Ale jednou za čas jedno pivo není na škodu.
  • KÁVA - obsahující kofein tvoří nejen kyselost, ale především blokuje příjem informací do našeho vědomí (blokuje signifikanty, což jsou 3 brány umožňující vstup do vyšších úrovní). Naše bytost připravuje naše pochopení v jiných rozměrech, a k tomu, abychom je integrovali do našich struktur vědomí, potřebují projít signifikanty, které kofein blokuje  (kofein a tein je obsažený i v černém a zeleném čaji, v energetických nápojích). 
  • SLAZENÉ NÁPOJE A VODY - obsahují velké množství cukru nebo umělých sladidel, které naše tělo překyselují. Náš organismus není stavěn na jejich rozkládání.
  • ENERGETICKÉ DRINKY - obsahují mnoho kofeinu, cukru a umělých sladidel
  • MLÉKO - blokuje signifikanty a v přírodě se mateřským mlékem živí jenom mláďata

Kolik je vhodné pít? 

V závislosti na našich potřebách, které jsou odlišné podle ročního období, teploty, našich aktivit, věku ... se jedná přibližně o 1,5 litru denně. Pro náš metabolismus je vhodné pít větší množství najednou, místo pití po doušcích během celého dne. Pokud dodáváme tělu více tekutin, než potřebujeme, zatěžujeme tak naše ledviny a následně vylučujeme více minerálů. Pokud si přejete, můžete si ověřit, kolik vaše tělo potřebuje tekutin denně pomocí svalového testu

Výše jsme se věnovali vodě jako tekutině k pití. Pojďme se podívat na vodu i z jiného pohledu. 

Zkuste si uvědomit, že naše myšlenky, ať vědomé či nevědomé, mají vlastní vibrace, které ovlivňují vše kolem, i vodu. Téma reakcí vody na základě svých pokusů s rezonancí zpracoval detailně Dr. Masaru Emoto, kterými dokazuje vliv různých energií na vodu. Naše tělo obsahuje 80% vody, což znamená, že když vysíláme pouze krásné energie a myšlenky, tak celá naše bytost bude velmi vděčná za vše krásné, co jí nabízíme. Veškeré naše myšlenky mají vliv na naše pití, na naše jídlo, na naše okolí, a proto je vhodné vše, co konáme, dělat s LÁSKOU (vaření, péče o domácnost, o zahradu, o výrobky, o práci - povolání, jednoduše vše, na co myslíme, jak se vyjadřujeme a co děláme). Toto je vhodné přijmout, neboť všichni tráví začátek svého života v plodové vodě, přes kterou díky vibracím přijímáme různé energie z našeho okolí.          


Dr. Masaru Emoto - krytaly zmrzlé vody, - NEMOHU - MOHU

STRUKTURA VODY

NEZBYTNOU SOUČÁSTÍ PÉČE O NAŠE ZDRAVÍ JE UVĚDOMIT SI, PROČ PIJEME, CO PIJEME, KDY PIJEME A JAKÉ MNOŽSTVÍ JE PRO NÁS VHODNÉ. RESPEKTUJME POTŘEBY NAŠEHO ORGANISMUS. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11