NEDĚLAT DRUHÉMU, CO SI NEPŘEJEME, ABY NÁM JINÝ DĚLAL

PODSTATA: nastavení základu našeho chování a jednání

NAŠE DOPORUČENÍ:

NEDĚLAT DRUHÉMU, CO SI NEPŘEJEME, ABY NÁM JINÝ DĚLAL JE JEDEN ZE DVOU NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH PILÍŘŮ LÁSKY. A je velmi důležité jej respektovatKDYŽ TOTO PRAVIDLO RESPEKTUJEME, ODSTRANÍME 99% VŠECH NEDOROZUMĚNÍ, NEPŘÍJEMNOSTÍ, PROBLÉMŮ.

Je to až neuvěřitelné a zázračné, jak si můžeme vylepšit společný život pouze s respektováním tohoto jednoho pravidla neboli FILTRU.                                                                                                                             Zkuste toto pravidlo aplikovat i u jednání s ostatními a to buď jako cvičení nebo jako učení, pochopit jednání ostatních. Proberte důvody, proč vznikly nepříjemné situace a proč nějaká dohoda nevyšla. Nikdy nedělejte druhému, co si nepřejete, aby Vám druhý dělal!!! 

A toto nám umožní žít v LÁSCE, V RÁJI tady a teď.

Je to též velmi vhodný filtr pro vše, co si myslíme, co vyjadřujeme, co děláme, jak se chováme.

Často nemá smysl někomu tvrdit, že se něco má nebo nemá dělat. Vhodnější je rovnou se ho zeptat, zda si přeje, aby jsme mu dělali to, co dělá nám, a případně ať vysvětlí proč.

Například jako :

 • Přejete si, aby Vám někdo sliboval něco, o čem předem ví, že nemůže dodržet? Je možné, že se Vám někdy stalo, že slib někdo nedodržel. Pokud někdo jen slibuje především v závažných věcech, tak je důležité takovou situaci řešit. Sice se říká, že slibem nezarmoutíš, ale dostáváme se jeho nedodržením ke LHANÍ a to už není vhodné.
 • Přejete si, aby Vás někdo bil, křičel na nás, choval se k nám neslušně, podváděl nás a okrádal? Pokud NE, tak to nedělejte ani ostatním.
 • Přejete si dělat doma všechno sami za ostatní bez pomoci ostatních členů domácnosti? Pokud NE, tak pomáhejte.
 • Přejete si, aby někdo chodil stále do hospody, utrácel tam veškeré peníze a pak přišel domů opilý, případně se choval násilnicky a „smrděl". Pokud NE, tak to nedělejte.
 • S tímto pravidlem můžete probírat různé situace z praktického života.

  Platí pravidlo: „ jak si ustelete, tak si lehnete" = Jak si připravíte život, je Vaše zodpovědnost, a je to pouze na Vás, jak Vám bude.

  Je až neuvěřitelné, jak můžeme zlepšit náš společný život tím, že budeme respektovat pouze toto jedno pravidlo neboli FILTR. Pokuste se toto pravidlo aplikovat při jednání s druhými, ať už jako cvičení, nebo jako učení se a chápat jednání druhých, diskutovat o důvodech, proč nepříjemné situace vznikly, proč se nedaří domluva nebo něco jiného.

  Když tento filtr nedodržujeme, tak je velmi pravděpodobné, že nemůžeme žít v LÁSCE.

  DODRŽUJTE A VYŽADUJTE RESPEKT TOHOTO FILTRU OD OSTATNÍCH A UVIDÍTE, ŽE VŠEM BUDE V ŽIVOTĚ MNOHEM LÉPE A UMOŽNÍTE SI ŽÍT V LÁSCE.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11